LUMII hronika
2010.02.17. LU MII pirmo reizi piedalās "Ēnu dienās" - Izdrukas versija

+- LUMII hronika (http://hronika.lumii.lv)
+-- Forums: LUMII notikumi (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forums: Notikumi 2009 - ... (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Pavediens: 2010.02.17. LU MII pirmo reizi piedalās "Ēnu dienās" (/showthread.php?tid=302)


2010.02.17. LU MII pirmo reizi piedalās "Ēnu dienās" - redaktors - 03-01-2010 02:48 PM

[Bilde enas1.gif]

17. februārī notika gadskārtējā „Ēnu diena”, un šī pasākuma ietvaros vairāk nekā 10 000 bērnu un jauniešu no Latvijas skolām devās uz iestādēm, uzņēmumiem un ražotnēm, lai kā ēnas sekotu speciālistiem un tādejādi klātienē iepazītu izraudzīto profesiju pārstāvju ikdienu. Arī LU MII piedalījās „Ēnu dienā”, iepazīstinot skolniekus ar institūtu, skaidrojot vidusskolniekiem karjeras iespējas matemātikā un datorzinātnē un demonstrējot zinātnieku darba augļus.

Ēnas institūtā uzņēma divi zinātnieki: Matemātisko tehnoloģiju laboratorijas vadītājs, vecākais pētnieks Andris Buiķis un Sistēmu modelēšanas un programmatūras tehnoloģiju laboratorijas asistents Mārtiņš Zviedris. A.Buiķis jauniešus iepazīstināja ar matemātiskās modelēšanas un parciālo vienādojumu pētījumiem. Bet M.Zviedris stāstīja par jomu, kas saistīta ar viņa ikdienas darbu institūtā: semantiskajiem datiem un grafisko attēlojumu.

„Ēnu diena” ir visā pasaulē atzīta un plašu atsaucību guvusi praktiskā mācību metode. Latvijā Ēnu diena notiek jau desmito gadu, bet LU MII tajās šogad piedalījās pirmo reizi.