LUMII hronika
1984.11.12. LVU SC 25 gadadienas svinību ietvaros tiek atklāts „SC vēstures muzejs” - Izdrukas versija

+- LUMII hronika (http://hronika.lumii.lv)
+-- Forums: LUMII notikumi (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forums: Notikumi 1984-1988 (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Pavediens: 1984.11.12. LVU SC 25 gadadienas svinību ietvaros tiek atklāts „SC vēstures muzejs” (/showthread.php?tid=144)


1984.11.12. LVU SC 25 gadadienas svinību ietvaros tiek atklāts „SC vēstures muzejs” - redaktors - 11-04-2009 05:31 PM

[Bilde Muzejs-1.jpg]

1984.gada 12.novembrī, piedaloties LVU rektoram Jurim Zaķim un citu LVU struktūrvienību pārstāvjiem, tiek atklāts SC muzeja komisijas, sabiedriskā kārtā pieaicināto citu LVU SC darbinieku un tehnisko dienestu, kā arī fotogrāfa Vladislava Ovsjaņņjkova intensīva darba rezultātā pēc mākslinieces Ināras Pelegrīmas metiem izveidotais „Skaitļošanas centra vēstures muzejs” (drīz pēc tam – nolūkā veiksmīgāk popularizēt to izsludinātās „sabiedrības un skolu informatizācijas” pasākumu vajadzībām – pārdēvēts par „Informātikas un (LVU) Skaitļošanas centra vēstures muzeju”).
Kopš 1988. gada muzejs iekļauts LU muzeja sastāvā. Muzejs kopš tā dibināšanas ir rūpīgi krājis materiālus par datoru attīstības un lietošanas vēsturi Latvijā. Ik gadu muzeju apmeklē studenti, skolnieki, arī institūta ārvalstu viesi un cilvēki, kurus interesē datortehnikas pirmsākumi un attīstības gaita.
Muzejā kā īpaši vērtīgs un izpētes vērts ir E. Grinberga atstātais mantojums. Tā saucamais Grinberga arhīvs satur vairāk nekā 40 000 lappušu. Tur rokrakstos atrodami daudzi viņa pētniecības rezultāti, kas saistāmi ar matemātikas nozarēm un to pielietojumu. Tur cita starpā atrodami nozīmīgi rezultāti grafu teorijā un kombinatorikā. Šie dokumenti joprojām gaida uz prasmīgiem prātiem un tālāku analīzi!