LUMII hronika

Pilnā versija: 2008. gadā LU MII tiek izveidota liela mēroga datu krātuve
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
ERAF finansētā projekta „Liela mēroga zinātnisko datu glabātuves izveide un Grid paralēlo aprēķinu infrastruktūras attīstīšana” (15.03.08. - 31.08.08.) (vadītāja I.Opmane, R.Balodis) ietvaros tika realizēta LU MII programminženierijas pētniecības centra zinātniskā aprīkojuma un infrastruktūras modernizācija, lai Latvijas zinātniekus nodrošinātu ar pienācīgiem skaitļošanas resursiem.
Projekta laikā tika izveidota liela mēroga zinātnisko datu glabātuve (Latvijā pirmo reizi kļuva pieejama 1/2 PB mēroga liela datu krātuve) un attīstīti jauni pakalpojumu veidi – VPS un mākoņdatošana, turklāt projekts bija jārealizē neiedomājami īsā laikā, kā arī projekta realizācijas laikā LU MII saskārās ar asām organizatoriskām problēmām tehnikas piegādāju konkurencē un iepirkumu procedūras likumīgai pabeigšanai.
Tomēr iecerētie pasākumi tika sekmīgi realizēti, un tas radīja pamatu, lai LUMII varētu atgriezties pie savas sākotnējās funkcijas - skaitļošanas pakalpojumi zinātnei, un turpmāk kļūt par infrastruktūras nodrošinātāju Latvijā. Projekts sekmēja turpmāku Eiropas projektu apgūšanu.
Atsauces saites